Witaj!

Pismo do wspólnot - maj 2019

E-mail Print PDF


„A Pocieszyciel, Duch Święty,
którego Ojciec pośle w moim imieniu,
On was wszystkiego nauczy
i przypomni wam wszystko,
co Ja wam powiedziałem”.

J 14, 26

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Bracia i Siostry!

Chcemy nieustannie otwierać się na wszystko, czego uczy nas Duch Święty, dlatego zapraszamy w dniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego na czuwanie dla wszystkich chętnych. Nie może zabraknąć też Odnowy w Duchu Świętym. 9 czerwca 2019 r. w parafii Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Grabowska 216) rozpoczniemy o 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie o 15:30 Eucharystia, w planie też konferencja oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, wołanie o Ducha Świętego. Wszystko powinno się skończyć ok. 21:00. Prosimy wspólnoty o posługę w czasie czuwania: przygotowanie i przeczytanie w czasie Mszy Świętej modlitwy wiernych – Nazaret Ostrów, świadectwo – Betlejem Ostrów, modlitwa osłonowa – Łamanie chleba Krotoszyn i Arka Koźmin.

Czytaj dalej...

VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

E-mail Print PDF

Pismo do wspólnot - luty 2019

E-mail Print PDF

„Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi,
którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie;
aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie,
aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś.”

J 17, 20-21

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Bracia i Siostry!

W Wielkim Poście pragniemy, by Duch Święty pomagał nam odkrywać moc jedności i ewangelizacji, szczególnie w kontekście młodzieży. Dlatego pragniemy się spotkać jako liderzy, animatorzy, przygotowujący się do podjęcia różnych odpowiedzialności we wspólnotach oraz wszyscy, którym zależy na młodych, w parafii św. Marcina w Kępnie 23 marca 2019 r. Podajemy orientacyjny program, przypominając, że każdy z punktów jest ważny i pomaga nam tworzyć wspólnotę.

Czytaj dalej...

Nowa struktura dla katolickiej Odnowy w Duchu Świętym

E-mail Print PDF

Komuniakt ze strony www.odnowa.org

Nowy koordynator Odnowy

E-mail Print PDF

1 czerwca 2018 r. Biskup Edward Janiak mianował nowego koordynatora do opieki nad grupami Odnowy w Duchu Świętym diecezji kaliskiej. Został nim ksiądz Michał Włodarski, który obecnie posługuje w parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim. Życzymy naszemu nowemu duszpasterzowi, by Duch Święty go prowadził, udzielał mądrości i wszystkich potrzebnych darów.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy dotychczasowemu koordynatorowi – księdzu Andrzejowi Markowskiemu, który pełnił tę funkcję od 18 lat, a który pozostaje członkiem rady odpowiedzialnych. Wspominając życzliwość i otwartość księdza Andrzeja, również życzymy – szczególnie w roku jubileuszu 25-lecia kapłaństwa – wielu łask Bożych, niech Duch Święty umacnia, oświeca i utwierdza w posłudze kapłańskiej.