Witaj!

FORUM CHARYZMATYCZNE WRZESIEŃ 2018

E-mail Print PDF

Zachęcamy do uczestnictwa w Forum Charyzmatycznym w Łodzi 29-30.09.2018 r. z ojcem Raniero Cantalamessą OFMCap:

Tytuł Sesji: "Świętymi bądźcie!"
Gość: o. Raniero Cantalamessa OFMCap
Termin: 29-30 września 2018 r.
Miejsce: Hala sportowa przy ul. Skorupki 21 w Łodzi
Zapisy na stronie :http://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje

Nowy koordynator Odnowy

E-mail Print PDF

1 czerwca 2018 r. Biskup Edward Janiak mianował nowego koordynatora do opieki nad grupami Odnowy w Duchu Świętym diecezji kaliskiej. Został nim ksiądz Michał Włodarski, który obecnie posługuje w parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim. Życzymy naszemu nowemu duszpasterzowi, by Duch Święty go prowadził, udzielał mądrości i wszystkich potrzebnych darów.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy dotychczasowemu koordynatorowi – księdzu Andrzejowi Markowskiemu, który pełnił tę funkcję od 18 lat, a który pozostaje członkiem rady odpowiedzialnych. Wspominając życzliwość i otwartość księdza Andrzeja, również życzymy – szczególnie w roku jubileuszu 25-lecia kapłaństwa – wielu łask Bożych, niech Duch Święty umacnia, oświeca i utwierdza w posłudze kapłańskiej.

Wołanie o Ducha

E-mail Print PDF

Zapraszamy na ostrowskie czuwanie w dniu pięćdziesiątnicy:
Ostrów Wielkopolski, 20 maja 2018 r, Parafia Najświętszego Zbawiciela, godzina 17:30.
Szczegóły na plakacie poniżej...

Czytaj dalej...

Pismo do wspólnot - kwiecień 2018

E-mail Print PDF

„Ja przyszedłem po to,
aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.”

J 10,10

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Bracia i Siostry!

Chcemy nieustannie korzystać z daru, jaki Jezus dał nam przede wszystkim z Siebie, pozwalając uczestniczyć w Jego życiu w obfitości. W dniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbędzie się czuwanie dla wszystkich chętnych. Nie może zabraknąć też Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy 20 maja 2018r. do parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Wybickiego 67). Rozpoczniemy o 17:30, w planie Eucharystia o 18:00, konferencja oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Wszystko powinno się skończyć ok. 21:30. Jeśli ktoś nie mógłby przybyć w niedzielę do Ostrowa, może uczestniczyć w podobnym czuwaniu w Kaliszu w Sanktuarium Św. Józefa w sobotę wieczorem – w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, choć wtedy zasadniczo będziemy w Częstochowie.

Przypominamy, że w ramach „Pięćdziesiątnicy Narodów”, która ma jednoczyć ze sobą różnorodne rzeczywistości Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w atmosferze wspólnoty, prosić będziemy Boga w szczególny sposób o „nową kulturę Pięćdziesiątnicy” w dniach nowenny do Ducha Świętego 11.05.-19.05.2018r. Jak w poprzednich latach, każda wspólnota ma wyznaczony jeden dzień do szczególnej modlitwy. Prosimy odpowiedzialnych, by wyznaczyli dyżury modlitewne przez minimum 9 godzin danego dnia (mogą być półgodzinne lub godzinne w zależności od ilości osób, w domu lub w kościele, choć najlepiej gdyby była to Adoracja Najświętszego Sakramentu) wg grafiku:

Czytaj dalej...

Pismo do wspólnot - luty 2018

E-mail Print PDF

„W Nim mamy odkupienie przez Jego krew
- odpuszczenie występków,
według bogactwa Jego łaski.”

Ef 1,7

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Bracia i Siostry!

Chcąc żyć na co dzień odkupieniem w Jezusie, musimy się nieustannie formować i pogłębiać naszą wiarę, nadzieję i miłość, dlatego zapraszamy na spotkanie dla liderów i animatorów Odnowy w Duchu Świętym, które odbędzie się w parafii św. Andrzeja Apostoła w Choczu 10 marca 2018r. Podajemy orientacyjny program, przypominając, że każdy z punktów jest ważny i pomaga nam tworzyć wspólnotę. Prosimy więc o zarezerwowanie odpowiedniego czasu.

Czytaj dalej...

Przypomnienie o rekolekcjach

E-mail Print PDF

Przypominamy wszystkim uczestnikom zapisanym przez liderów, że weekendowe rekolekcje dla członków wspólnot Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji odbędą się w Sadowiu w domu rekolekcyjnym ojców pasjonistów w dniach 09.02.-11.02.2018r. Poprowadzi je Ksiądz Paweł Gomółka. Temat: „Duch Święty ożywia”.

Rozpoczęcie – zjazd od godziny 16:30, a o godzinie 17:00 modlitwa rozpoczynająca rekolekcje.

Warto przyjechać na rekolekcje w stanie łaski uświęcającej, aby pełniej korzystać z tego, co przygotował dla nas Bóg.

Należy zabrać ze sobą zmienne obuwie, Pismo Święte, notatnik, długopis – koniecznie, Liturgię godzin – jeśli ktoś ma. Gdy musimy coś wypić w czasie przerwy, powinniśmy mieć swoje kubki i łyżeczki. Zostanie wyznaczone na korytarzu jedno miejsce, gdzie będzie stał warnik i będzie można zrobić sobie kawę lub herbatę. Nie należy przywozić własnych czajników.

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad obowiązujących w gościnnym dla nas domu rekolekcyjnym!

Zapraszamy!!!

Zespół koordynatorów