Witaj!

ICCRS_Komunikat_289

E-mail Print PDF

Wydanie 289 4 luty 2016

Info-list Europejskiej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (Euccril)

W tym wydaniu: Zaproszenie na Konferencję RELaY, 4-8 maja w Kownie, Litwa

"Aż do zeszłego stulecia Chrześcijaństwo cieszyło się długim okresem przywilejów, mocy i pozycją. Jednakże okazuje się, że dziś w Europie Chrześcijanie nie umieją dotrzymać kroku narracji kulturalnej, marginalizowani w mediach i czasem w konflikcie z rządami własnych krajów. Dla nas będących we wspólnocie Chrześcijan kuszące jest wycofać się do bezpiecznych murów kościołów, żeby uniknąć utraty pola działalności na rzecz rosnącego wpływu sekularyzmu.

Czy to możliwe, że Bóg tak właściwie wzywa nas zamiast do bardziej radykalnego toru działania, bardziej podobnego do tego z Dziejów Apostolskich niż do kościoła ubiegłego wieku? Czym jest "droga misjonarza", do której odniósł się Papież Franciszek? Czy ona jest taką drogą jaką idą nasze parafie, wspólnoty, grupy młodzieżowe i nasze rodziny?

To są tematy Konferencji RELaY mającej odbyć się od 4 do 8 maja 2016 w Kownie na Litwie. Gorąco zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany włączeniem się w konferencję i otrzymaniem inspiracji poprzez czas na modlitwę, uwielbienie, rozmowy i spotkanie inspirujących ludzi!

Rozmowy będą prowadzone przez Arcybiskupa Stankevics (Ryga, Łotwa), Pete'a Greiga (Modlitwa 24/7) i Paul'a Donersa (Xpand International).

Sieć RELaY pielęgnuje Pojednanie, Ewangelizację, Przywództwo, i Młodość wśród grup Chrześcijańskich w Europie. Gromadzi razem ludzi pracujących na tych polach, żeby zwiększyć wspieranie powiązań i relacji, żeby wzrastać w duchu i odpowiedzialności do jakiej wzywa nas Ewangelia.

Razem z ICCRS i Wspólnocie Żywe Kamienie (Kowno) konferencja gości w Kownie na Litwie.

Prosimy o odwiedzenie strony (w 19 językach) Sieci RELaY dla uzyskania dalszych informacji o cenach i zakwaterowaniu: www.relay-network.org. Pobierzcie ulotkę.

 

Christof Hemberger

PS Lider uwielbienia i twórca tekstów pisenek Tim Hughes będzie uczył i prowadził koncert uwielbienia na tej Konferencji RELay dla Liderów. Napisał on tekst do "Here I am to worship" czyli "Jestem tu by wielbić".

 

Tłum. AS "Łamanie Chleba"