Witaj!

ICCRS_Komunikat_293

E-mail Print PDF

Wydanie 293 24 marca 2016

Info-list Europejskiej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (Euccril)

W tym wydaniu: Europa potrzebuje mocnych i wyszkolonych liderów, którzy chcą wzrastać w wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie przewodzenia innym, posługi i tożsamości Katolickiej odnowy charyzmatycznej. Pomóżcie nam promować Szkolenie dla liderów.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić dwa nadchodzące wydarzenia ICCRS: Instytut Formacji dla Liderów (ang. LFI) oraz Szkolenie dla Liderów (ang. LTC), z których oba będą miały miejsce w Europie. Wiemy, że nasz kontynent potrzebuje silnych i wyszkolonych liderów - mogę polecić te dwa projekty wszystkim, którzy chcą wzrastać w wiedzy i doświadczeniu w zakresie bycia liderem, posługi i tożsamości Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej! Proszę pomóżcie, aby te wydarzenia były znane w całej Europie - i pomóżcie nam je promować, najlepiej wśród (przyszłych) liderów we wszystkich realiach, w jakich znajduje się Katolicka Odnowa Charyzmatyczna. Christof Hemberger przewodniczący Europejskiej Podkomisji ICCRS

Instytut Formacji dla Liderów -Rzym, Włochy - Rejestracja online jest teraz otwarta!
Data: 28 sierpień - 17 wrzesień 2016

ICCRS oferuje program VI Instytutu Formacji dla Liderów (LFI). Zajęcia zawierają studium Pisma Św, Eklezjologii, Pneumatologii, Mariologii, Kerygmatyki, Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, Przywództwa i Posługi. Studenci w ofercie będą mieli praktyczne nauczanie i warsztaty dotyczące różnych rodzajów posługi w Odnowie. Dodatkowo, studenci pojadą na kilka wycieczek edukacyjnych po wiecznym mieście Rzym. Żeby wziąć udział powinieneś być liderem (lub przyszłym liderem) Katolickiej Charyzmatycznej grupy modlitewnej lub wspólnoty, pragnącym dalszego wzrostu w byciu liderem. Istnieje nagląca potrzeba głoszenia z mocą jak również potrzeba solidnej i głębokiej Chrześcijańskiej formacji. Jak wielka jest dziś potrzeba dojrzałych Chrześcijańskich liderów, świadomych swojego powołania i misji w Kościele i świecie! (Jan Paweł II). Żeby dowiedzieć się więcej o LFI odwiedź stronę ICCRS: www.iccrs.org > formation.

Bardzo się również cieszymy ze Szkolenia dla Liderów (LTC), znów w Europie: 6-13 sierpnia 2016 w Polsce.

Szkolenie dla Liderów ICCRS jest dla ludzi w każdym wieku, z charyzmatycznych organizacji z całego świata, którzy chcą spędzić trochę czasu na formacji z bycia liderem w Odnowie. We współpracy z Narodową Komisja Posługi Polskiej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, ICCRS zapewnia ten tygodniowy program dla powołania i obdarzenia mocą nowych liderów jak również wzmocnienia i wsparcia tych, którzy już nimi są. Program zawiera codzienne Msze, Adoracje Eucharystyczne oraz czas Charyzmatycznego Uwielbienia i Oddawania Chwały. Nauczania dotyczą: fundamentu i wizji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (Eklezjologia, Chrzest w Duchu Świętym, Historia Odnowy, Teologia Misji); praktyczną pomoc oraz pomysły na posługę (elementy spotkania modlitewnego, podstawowe techniki ewangelizacji, życie lidera). Jest też czas na przemyślenia, dzielenie i posługę. Ludzie w każdym wieku z kraju goszczącego lub sąsiednich są zaproszeni do uczestnictwa! Szkolenie będzie prowadzone w pierwszej kolejności po polsku i angielsku. "Bądź silny łaską, którą mamy dzięki zjednoczeniu z Chrystusem Jezusem. To zaś, co usłyszałeś ode mnie w obecności wielu świadków, przekaż ludziom godnym zaufania i zdolnym nauczać także innych (2 Tm 2, 1-2). Proszę kontaktować się z ks. Wojciechem Nowackim ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ) dla dalszych informacji.

 

 

Tłum. AS "Łamanie Chleba"