Witaj!

ICCRS_Komunikat_298

E-mail Print PDF

WYDANIE 298. 22 września 2016

Info-list Europejskiej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (Euccril)

W tym wydaniu: aktualizacje dotyczące Złotego Jubileuszu Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, 31 maj – 4 czerwca 2017.

Złoty Jubileusz - rejestracja jest otwarta

Wielu z was już planuje podróż do Rzymu, żeby uczestniczyć w Złotym Jubileuszu 50-lecia Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. Oczekujemy uczestników z całego świata. Wiele narodów i wspólnot już zaczęło przygotowania, żeby ich rodacy byli w Rzymie już w Zesłanie Ducha Świętego 2017.

 

Program w Rzymie

Na www.ccrgoldenjubilee2017.org można się już zarejestrować –technicy ciężko pracują , żeby system rejestracyjny pracował tak szybko jak to możliwe w innych językach niż angielski. Program będzie barwny i interesujący dla wielu. Będzie festiwal młodych, specjalne spotkanie dla teologów, wspólnot charyzmatycznych, szkół Ewangelizacji, forum ekumeniczne – plus możliwości spotkań na uwielbieniu, adoracji, ewangelizacji w różnych miejscach w Rzymie. Będzie także seria warsztatów na różne tematy związane z Odnową. Zobaczcie: każdy znajdzie coś dla siebie każdego dnia - będzie także czas i możliwość podziwiać widoki Rzymu. Tutaj jest link do strony z programem

Koszty

Mimo, że budżet tego spotkania jest znaczący, Opłata Rejestracyjna wymagana za uczestnictwo w Jubileuszu została uzgodniona na minimum 30 EUR od osoby. Ta decyzja to pójście za osobistą sugestią Papieża Franciszka, by ustalić, w wierze, minimalną opłatę na tą okazję - dając wielu możliwość ewentualnego uczestnictwa - ufając, że każdy uczestnik będzie rzecznikiem tego unikalnego Jubileuszu Odnowy i będzie miał szanse być opatrznościowo hojnym - dodając od siebie datek podczas internetowej rejestracji.

Wszędzie duchowe przygotowania

W międzyczasie podążajcie proszę za duchowymi rozważaniami, które są publikowane co miesiąc. Wszystkie oparte są na Piśmie świętym oraz odnoszą się do działania Ducha świętego, przekazane przez bardzo znanych na świecie liderów Odnowy. Do teraz mamy rozważania przekazane przez Patti Mansfield, Michelle Moran i Pino Scafuro, plus wprowadzenie Papieża Franciszka.

 

Christof Hemberger  <><

Przewodniczący ESCI (Europejska Podkomisja ICCRS)

 

 

Tłum. AS "Łamanie Chleba"