Witaj!

Pismo do wspólnot - kwiecień 2018

E-mail Print PDF

„Ja przyszedłem po to,
aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.”

J 10,10

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Bracia i Siostry!

Chcemy nieustannie korzystać z daru, jaki Jezus dał nam przede wszystkim z Siebie, pozwalając uczestniczyć w Jego życiu w obfitości. W dniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbędzie się czuwanie dla wszystkich chętnych. Nie może zabraknąć też Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy 20 maja 2018r. do parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Wybickiego 67). Rozpoczniemy o 17:30, w planie Eucharystia o 18:00, konferencja oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Wszystko powinno się skończyć ok. 21:30. Jeśli ktoś nie mógłby przybyć w niedzielę do Ostrowa, może uczestniczyć w podobnym czuwaniu w Kaliszu w Sanktuarium Św. Józefa w sobotę wieczorem – w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, choć wtedy zasadniczo będziemy w Częstochowie.

Przypominamy, że w ramach „Pięćdziesiątnicy Narodów”, która ma jednoczyć ze sobą różnorodne rzeczywistości Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w atmosferze wspólnoty, prosić będziemy Boga w szczególny sposób o „nową kulturę Pięćdziesiątnicy” w dniach nowenny do Ducha Świętego 11.05.-19.05.2018r. Jak w poprzednich latach, każda wspólnota ma wyznaczony jeden dzień do szczególnej modlitwy. Prosimy odpowiedzialnych, by wyznaczyli dyżury modlitewne przez minimum 9 godzin danego dnia (mogą być półgodzinne lub godzinne w zależności od ilości osób, w domu lub w kościele, choć najlepiej gdyby była to Adoracja Najświętszego Sakramentu) wg grafiku:

Piątek 11.05.18. – Nazaret Ostrów,
Sobota 12.05.18. – Magnificat Chocz, Magnificat Kalisz,
Niedziela 13.05.18. – Michael Ostrzeszów,
Poniedziałek 14.05.18. – Dobra Nowina Kępno,
Wtorek 15.05.18. – Arka Koźmin,
Środa 16.05.18. – Betlejem Ostrów,
Czwartek 17.05.18. – Emaus Rozdrażew,
Piątek 18.05.18. – Łamanie chleba Krotoszyn,
Sobota 19.05.18. – uczestniczymy w Czuwaniu na Jasnej Górze.

Mamy nadzieję, że wszyscy wykorzystamy szansę zorganizowania wyjazdów parafialnych na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze 19 maja 2018r. i tam się spotkamy. W tym roku istnieje możliwość przedłużenia pobytu przed wałami i uczestniczenia w Festiwalu Ruah w godzinach 19-22. Zgłoszenia na spotkanie liderów i animatorów, które odbędzie się w poprzedzający piątek w Hali Widowiskowo-Sportowej „Arena”, zostały zebrane. Noclegi dla zgłoszonych osób są zarezerwowane u sióstr zmartwychwstanek na Alei NMP. Karty uprawniające do wejścia do hali i korzystania z posiłków zostaną przekazane, gdy otrzymamy je od organizatorów. Prosimy zabrać własne plakietki, identyfikatory, by włożyć w nie swoją imienną kartę. W hali nie będzie można zmienić panelu.

Bardzo prosimy o przesłanie do koordynatora świeckiego informacji zwrotnych dotyczących plusów i minusów zarówno Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie, jak i czuwania w Ostrowie – jak najszybciej po owych wydarzeniach.

Zapraszamy wszystkich związanych z Odnową w Duchu Świętym oraz sympatyków na spotkanie modlitewno-rekreacyjne, które odbędzie się 09 czerwca 2018r. w Uszycach w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Świętować będziemy srebrny jubileusz kapłaństwa naszego koordynatora – ks. Andrzeja Markowskiego. Oto orientacyjny program:

9:00 – Eucharystia
10:00 – konferencja „Jedność w Duchu Świętym”
10:45 - adoracja Najświętszego Sakramentu
11:30 - część piknikowo - rekreacyjna
Ok. 15:00 - zakończenie.

Gromadzimy się w kościele. Na poczęstunek oraz na inne cele organizacyjne przeznaczona będzie kolekta w czasie Eucharystii.

Rekolekcje letnie dla członków wspólnot Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji odbędą się w Mokrzeszowie (diecezja świdnicka) w ramach gościnnego III turnusu, czyli od 22.07. do 28.07.18 r.

Zapraszamy wszystkich członków wspólnot do wsłuchiwania się w konferencje w ramach Internetowej Szkoły Lidera (znajdziemy je na stronie: www.odnowa.org/?cat=33). Podsumowaniem będą wakacyjne warsztaty dla liderów i kandydatów na liderów w Łomży w ostatnim tygodniu lipca 2018 r. Prosimy o modlitwę i rozważenie, kogo z naszych wspólnot wysłać na te rekolekcje. Warto!!!

Wszystkich członków wspólnot Odnowy w Duchu Świętym zachęcamy do modlitwy – szczególnie w czwartki – za wszystkie dzieła podejmowane przez Kościół Diecezji Kaliskiej. Modlimy się także w intencjach Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie (18-19.05.2018r.), szczególnie za diakonię nagłośnienia.

Niech Was oświeca i prowadzi Duch Święty!

 

Diecezjalny Zespół Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym