Witaj!

Pismo do wspólnot - maj 2019

E-mail Print PDF


„A Pocieszyciel, Duch Święty,
którego Ojciec pośle w moim imieniu,
On was wszystkiego nauczy
i przypomni wam wszystko,
co Ja wam powiedziałem”.

J 14, 26

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Bracia i Siostry!

Chcemy nieustannie otwierać się na wszystko, czego uczy nas Duch Święty, dlatego zapraszamy w dniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego na czuwanie dla wszystkich chętnych. Nie może zabraknąć też Odnowy w Duchu Świętym. 9 czerwca 2019 r. w parafii Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Grabowska 216) rozpoczniemy o 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie o 15:30 Eucharystia, w planie też konferencja oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, wołanie o Ducha Świętego. Wszystko powinno się skończyć ok. 21:00. Prosimy wspólnoty o posługę w czasie czuwania: przygotowanie i przeczytanie w czasie Mszy Świętej modlitwy wiernych – Nazaret Ostrów, świadectwo – Betlejem Ostrów, modlitwa osłonowa – Łamanie chleba Krotoszyn i Arka Koźmin.

Przypominamy, że w ramach „Pięćdziesiątnicy Narodów”, która ma jednoczyć ze sobą różnorodne rzeczywistości Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w atmosferze wspólnoty, prosić będziemy Boga w szczególny sposób o „nową kulturę Pięćdziesiątnicy” w dniach nowenny do Ducha Świętego 31.05.-08.06.2019 r. Jak w poprzednich latach, każda wspólnota ma wyznaczony jeden dzień do szczególnej modlitwy. Prosimy odpowiedzialnych, by wyznaczyli dyżury modlitewne przez kilka godzin danego dnia (mogą być półgodzinne lub godzinne w zależności od ilości osób, w domu lub w kościele, choć najlepiej gdyby była to Adoracja Najświętszego Sakramentu) wg grafiku:

Piątek 31.05.19. – Nazaret Ostrów,
Sobota 01.06.19. – Betlejem Ostrów,
Niedziela 02.06.19. – Michael Ostrzeszów,
Poniedziałek 03.06.19. – Magnificat Kalisz,
Wtorek 04.06.19. – Arka Koźmin,
Środa 05.06.19. – Dobra Nowina Kępno,
Czwartek 06.06.19. – Emaus Rozdrażew,
Piątek 07.06.19. – Łamanie chleba Krotoszyn,
Sobota 07.06.19. – wszystkie wspólnoty.

Bardzo prosimy o przesłanie do koordynatora świeckiego informacji zwrotnych dotyczących plusów i minusów zarówno Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie, jak i czuwania w Ostrowie – jak najszybciej.

Rekolekcje letnie dla członków wspólnot Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji odbędą się w Kaliszu od 26.07. do 30.07.19 r. w domu Caritasu ul. Gajowa 60-62 (w nawigacji lepiej wpisać ul. Podleśna 1). Koszt: 400 zł. Temat: Uzdrowienie wewnętrzne. Miejsc już nie ma, ale przykro nam, że nie wszyscy wpłacili zaliczki i musimy wyłożyć za nich pieniądze na przedpłatę w domu rekolekcyjnym.

Zapraszamy wszystkich członków wspólnot do wsłuchiwania się w konferencje w ramach Internetowej Szkoły Lidera (znajdziemy je na stronie: www.odnowa.org). Podsumowaniem będą wakacyjne warsztaty dla liderów i kandydatów na liderów w Gostyniu w dniach 01.-04.08.2019 r. Prosimy o modlitwę i rozważenie, kogo z naszych wspólnot wysłać na te rekolekcje. Warto!!! Prosimy, aby rejestracja osób chętnych odbywała się przez liderów, opiekunów wspólnot bądź osoby delegowane poprzez formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/szkola-lidera-2019 Szczegóły na stronie: https://www.odnowa.org/.

Przypominamy również, że wspólnota Arka w Koźminie Wielkopolskim zaprasza nas do parafii św. Stanisława BM na świętowanie jubileuszu 25-lecia istnienia 22.06.2019 r. w godzinach 10:00-14:00.

Wszystkich członków wspólnot Odnowy w Duchu Świętym zachęcamy do modlitwy – szczególnie we czwartki – za wszystkie dzieła podejmowane przez Kościół Diecezji Kaliskiej.

Niech Was oświeca i prowadzi Duch Święty!

 

Diecezjalny Zespół Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym