Witaj!

Wspólnota "EMAUS" Rozdrażew

E-mail Print PDF

Wspólnota Emaus przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie

  Miejsce spotkań : Dom Katolicki przy Parafii św.Jana Chrzciciela w Rozdrażewie, ul. Pleszewska 1

  Terminy spotkań : we wtorki po Mszy Św. wieczornej ( Msza Św. o godzinie 18:30, początek spotkania ok.19:15 )

   

  Terminy stałe :

  Charyzmat wspólnoty : 

  Strona internetowa Parafii : kliknij tutaj...

  Jak do nas trafić: wystarczy kliknąć tutaj !


   

Historia Wspólnoty

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym jest owocem Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym, które odbyło się w Koźminie Wlkp. w parafii pw. św. Wawrzyńca. Seminarium to zorganizował wikariusz tej parafii ks. Rafał Sobieraj. Po zakończeniu seminarium ( 13.05.1995 modlitwa o wylanie ), zaczęliśmy uczęszczać na spotkania modlitewne do wspólnoty "Arka" w Koźminie Wlkp. przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa, gdzie opiekunem był ks. Tomasz Szymkowiak. Od 1996 roku spotykalismy się na terenie naszej parafii, po domach członków wspólnoty. Liderem i zarazem opikunem był p. Henryk Mikołajczak, który pochodzi z naszej parafii, a na spotkania przyjeżdżał z Wrocławia. Od kilku lat sptykamy się w domu parafialnym, a opiekunami byli księża wikariusze: ks. Andrzej Jędrkowiak, ks. Karol Płóciennik, ks. Piotr Kowalek. Obecnie opiekunem jest ks. Piotr Jaroszkiewicz. Już z nazwy ( imienia ) naszej wspólnoty wynika, że naszym charyzmatem jest ewangelizacja. Ale aby ewangelizować trzeba się formować. Formacja odbywała się na spotkaniach modlitewnych, a przede wszystkim na prowadzonych przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej rekolekcjach i sesjach ( o różnej tematyce ). Formowaliśmy się również na kursach prowadzonych przez Szkoły Nowej Ewangelizacji: Poznania, Torunia, Stryszawy i Wrocławia.

Od 1995 roku wyjeżdżamy na Ogólnopolskie Czuwania Odnowy ( jeżdżą również sympatycy ). Wspólnie ze wspomnianą wspólnotą "Arka" przeprowadziliśmy pięć kursów "Filip" - trzy w Dobieszczyźnie, po jednym w Koźminie Wlkp i Rozdrażewie. Nad tymi kursami opiekę miał ks. Tomasz Szymkowiak trzy kursy i ks. Rafał Sobieraj dwa. Dzięki życzliwości ks. proboszcza Mariana Dopieralskiego mogły odbywać się w naszej parafii Seminaria Odnowy Życia w 2001 r. oraz rekolekcje o "Mocy słowa". Od 2001 roku przy naszej parafii pełni posługę grupa Modlitwy Wstawienniczej złożona z członków "Arki" Koźmin i "Emaus" Rozdrażew. Od kilku lat uczestniczymy w spotkaniach formacyjnych dla liderów i animatorów.